افتخارآفرینی دختر قایقران تنها ۱۰ روز بعد از شهادت پدرش+عکس

راسپینا قویدل ۱۰ روز پس از شهادت پدرش به دست گروهک تروریستی داعش، توانست در مسابقات قایقرانی جوانان ایران افتخار آفرینی کند.

شهید کورش قویدل یکی از تکنسین‌های برق نیروگاه دبس شهر کرکوک عراق بود که در روز جمعه ۳۰ مهرماه مصادف با روز تولد دختر ۱۵ ساله‌اش طی حمله انتحاری چند تن از اعضای گروهک تروریستی داعش، سه مهندس ایرانی به شهادت رسید. کوروش قویدل اصالتاً اهل شهر ماسال در استان گیلان و ساکن تهران بود. او پیش از شهادتش طی درگیری با یکی از تروریست‌های داعش، او را به هلاکت رساند و سپس به فیض شهادت نائل شد.

%d9%82%d9%88%db%8c%d8%af%d9%84

شهید بزرگوار کورش قویدل

راسپینا تنها دختر شهید بزرگوار کورش قویدل هم قهرمان کایاک ایران است. روز گذشته در حالی که تنها ۱۰ روز از شهادت پدرش گذشته بود در مسابقات قایقرانی جوانان ایران شرکت کرد و موفق به کسب دو نشان طلا و دو نقره شد. راسپینا و مادرش لباس تیم استان را هم با هزینه شخصی پرداخت کردند و عکس شهید کوروش قویدل روی لباس مادر و دختر در این مسابقات نقش بسته بود.

%d9%82%d9%88%db%8c%d8%af%d9%841

اهدای مدال این دختر که در فاصله کمی پس از درگذشت پدرش توانست با تلاش و استواری فراوان در برابر این غم افتخار آفرینی کند توسط مادرش انجام شد.

راسپینا قویدل، قایقران ۱۵ ساله تهرانی تنها ۳ سال است که قایقرانی را در هیات قایقرانی استان تهران آغاز کرده است و تا به حال هم پیشرفت فوق العاده ای داشته است.

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *