بلند قد ترین دختر والیبالیست جهان+عکس

دانا رتکه ستاره نوجوان والیبال دخترانِ ایلینوی با قدی به طول دو متر و هفت سانتی متر ( 6.8 فوت ) از سایر دختران هم رشته ای خود متمایز گشته است.

ورزش تودی: دانا رتکه ستاره نوجوان والیبال دخترانِ ایلینوی یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. این دختر نوجوان دبیرستانی برای پرداختن به بعضی رشته‌ها مثل والیبال و بسکتبال یک مزیت بزرگ دارد، طول قد دانا دو متر و هفت سانتی متر ( ۶٫۸ فوت ) است که او را از سایر دختران ورزشکار در این رشته ها متمایز می کند.

%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af

دانا حتی در سن ۱۷ سالگی هم قدش روز به روز بلندتر می‌شود تا جایی که خودش می‌گوید تا چند سال آینده طول قدم از این هم بیشتر خواهد شد.

%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af1

او با دست‌های پر توان و قد بلندی که دارد می‌تواند ستاره‌ای در والیبال و بسکتبال باشد البته او والیبال را ترجیح می دهد. دانا پیش از این یکی از اعضای باشگاه والیبال “تریپل ایس” و همچنین تیم بسکتبال “الیت” ایلینوی بود. در حال حاضر هم بسکتبال را کنار گذاشته و عضو تیم والیبال دبیرستان ریورساید-بروکفیلد است.

%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af2

او می‌گوید از آنجا که قد من نسبت به بقیه بسیار بلندتر است گاهی اوقات حین مسابقه حریف نمی‌داند چگونه مقابل من بازی کند. البته باید هم همینطور باشد چرا که او همانند یک دیوار مسدود کننده عمل می‌کند. هیچ سقفی برای رشد قد او وجود ندارد و دانا همچون یک دیوار دفاعی بزرگ در ترکیب تیمش عمل می کند.

%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af3

البته بسیاری معتقد هستند که دانا فقط به این دلیل که قد بسیار بلندی دارد به ستاره این روزهای والیبال کشورش تبدیل نشده، او علاوه بر داشتن قد بلند، بسیار با مهارت و سخت کوش است. قاعدتا بسیاری از تیم‌ها برای جذب او در آینده برنامه ریزی کرده‌اند.

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *