جایزه‌های عجیب قهرمان اسکی باز زن در جهان+عکس

لیندزی وان” اسکی باز حرفه ای، که سال‌ها در این ورزش ستاره است. این اسکی باز برجسته آمریکایی در المپیک زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور در رشته اسکی دره به قهرمانی رسید و مدال طلا دریافت کرد. او در رشته سوپرجی نیز سوم شد و مدال برنز گرفت. او موفق ترین زن در تاریخ مسابقات اسکی زنان جهان است.

ورزش تودی: در سال ۲۰۰۵ در فرانسه قهرمان شد. او برای جایزه می‌توانست ۵ هزار دلار بگیرد یا گوساله‌ای به نام وینی. وان گفت: “من بجای پول گوساله را انتخاب کردم چون خیلی بامزه بود. در هنگام جشن قهرمانی به من گفتند که گاو را پس بدهم و بجای آن چک جایزه را بگیرم، اما من سرشان داد زدم که شما نمی‌توانید این را پس بگیرید. شما گفتید که این گاو من است. نامش را به الیمپه تغییر دادم و خیلی هم دوستش دارم.”

%da%af%d8%a7%d9%88

%da%af%d8%a7%d9%881

الیمپه برای لیندزی گوساله های کوچک آورده و لیندزی آن را به دست یک پسر مزرعه دار در اتریش سپرده است.

علاوه بر این لیندزی بعد از قهرمانی در مسابقات جهانی “وال دی ایزری” ۱۴ دسامبر سال ۲۰۰۹ یک بز دریافت کرد و همان جا نامش را لورا گذاشت. لورا هم در نزدیکی محل نگه داری الیمپه در اتریش در یک مزرعه است که حالا با برغاله های کوچک صاحبش را سرگرم می کند.

لیندزی در ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۴ در مسابقات جام جهانی اسکی دانهیل به مقام قهرمانی دست یافته بود. آن سال هم به او یک گاو بالغ جایزه دادند. لیندزی حالا برای خودش یک گله کوچک دارد.

البته در برخی مسابقات رسم اینگونه بوده که ورزشکار بین جایزه نقدی و یا حیوان انتخاب می کرده که لیندزی همیشه جایزه نقدی را رد کرده است. اعطای چنین جایزه های عجیب و غریبی در مسابقات ورزشی چندین بار اتفاق افتاده، از پرنده شکاری، پنیر و گوزن گرفته تا گوشی موبایل، موز و یا حتی یک بطری شیر از جمله جایزه هایی هستند که تا به حال به قهرمانان ورزشی اهدا شده است.

%da%af%d8%a7%d9%883

%da%af%d8%a7%d9%882

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *