حمایت سرمربی سابق ماتادورها از مدافع جنجالی

سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا تاکید کرد باید به تصمیم پیکه احترام گذاشت و از زحمات وی تقدیر کرد.

ورزش تودی: جرارد پیکه بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۳۱ ساله خواهد شد. با وجود این او اعلام کرده است دیگر علاقه‌ای برای ادامه حضورش در ترکیب تیم ملی فوتبال اسپانیا ندارد.

این تصمیم پیکه جنجال زیادی در رسانه های اسپانیایی به پا کرده است و بسیار این تصمیم او را بی‌احترامی به تیم ملی دانستند اما ویسنته دل‌بوسکه نظر دیگری دارد. او به حمایت از مدافع ملی پوش بارسلونا پرداخت و گفت: «قبل از اینکه درباره کسی حکم بدهیم، باید خودمان را جای او قرار بدهیم. پیکه در تصمیم خود به آینده اش فکر کرده که این عالیست. تصمیم او، شخصی است و باید به آن احترام گذاشت. فکر نمی کنم فشاری در این تصمیم او وجود داشته باشد. او آسوده خاطر چنین تصمیمی را گرفته است.»

دل‌بوسکه ادامه داد: «سر دادن شعارها باعث نشد تا پیکه تسلیم شود و چنین تصمیمی را بگیرد. برخوردی که با او می شود عادلانه نیست. با این حال باید بگویم نمی توانیم به جنگ دشمنی برویم که توان شکست دادن او را نداریم. خداحافظی پیکه از تیم ملی خطری برای ما به شمار نمی آید. از نظر من، رفتن پیکه باعث از دست رفتن آرامش تیم ملی نمی شود چراکه به همه بازیکنان به صورت مساوی نگاه می کنم. تفاوتی بین کاتالونیایی‌ها با یک بازیکن مادریدی وجود ندارد.»

دل بوسکه درباره سرخیو بوسکتس، هافبک تدافعی بارسلونا و تیم ملی فوتبال اسپانیا هم گفت: «او برای من همیشه بازیکن تاثیر گذاری بود و توازن خوبی را در خط میانی ایجاد می‌کرد. با وجود آنکه انتقادهای زیادی از این بازیکن می شود اما حضور او در کنار ژابی آلونسو در میانه میدان ضروری است.»

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *