دختر معلولی که با یک دست وزنه‌برداری می‌کند! +عکس

کریستال کانتو دختر جوانی است که با وجود از دست دادن یک دست رکوردهایی حتی بهتر از زمانی که دستانش سالم بود را در وزنه برداری ثبت می‌کند.

ورزش تودی: کریستال کانتو متولد ۱۹۸۹ در ادینبرگِ تگزاس و در یک خانواده چهار نفره است. زندگی کریستال از زمان کودکی با ورزش درگیر شد ابتدا سافت بال و بعد از آن وزنه‌برداری را به عنوان رشته ورزشی اصلی انتخاب کرد. در دوران دبیرستان و دانشگاه نیز همچنان بیشتر زمانش را به ورزش می‌داخت.

سال ۲۰۱۲ با مدرک لیسانس ارتباطات از دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو فارغ التحصیل شد. پیدا کردن کار مورد علاقه برای کریستال تبدیل به رویا شده بود و بالاخره بعد از سپری کردن مشکلات زیاد، در سن ۲۳ سالگی در رشته مورد علاقه‌اش در یک شرکت مشغول به کار شد.

اما از بد حادثه دوم آگوست ۲۰۱۳ زمانی که به همراه نامزدش دیوید مسیر چهار ساعته را برای دیدن خانواده طی می‌کردند در یک حادثه رانندگی، نامزد کریستال، بر اثر ترکیدن تایر خودرو، کنترل اتومبیل را از دست داد و دست کریستال میان تایر خودرو و سطح جاده گیر کرد. به گفته پزشکان تمام رگ‌های خونی دستش پاره شده بود که نهایتا برای حفظ جان کریستال، پزشکان مجبور به قطع کردن دست او از آرنج به پایین شدند.

به دنبال این سانحه ناگوار، به طور کامل اعتماد به نفسش را از دست داد اما خانواده، نامزد و دوستانش به هیچ وجه او را تنها نگذاشتند تا کریستال هرچه زودتر به شرایط زندگی عادی بازگردد. زمان زیادی نگذشت که با اراداه‌ای قوی موفق شد از زمان پیش از سانحه نیز قوی‌تر شود و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابد.

%d9%88%d8%b2%d9%86%d9%871

خیلی زود مجددا به تمرین وزنه‌برداری پرداخت و اجازه نداد نداشتن یک دست او را از زندگی کردن متوقف سازد. حالا کریستال با یک دست وزنه‌هایی سنگین‌تر از زمان پیش از سانحه را بالای سر می‌برد و برای پارالمپیک ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی اساسی کرده است.

%d9%88%d8%b2%d9%86%d9%872

%d9%88%d8%b2%d9%86%d9%873

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *