مسابقات حمل همسر+عکس

مسابقه حمل همسر مسابقه‌ای است که مردان شرکت کننده در مسابقه در حالی که همسران خود را به دوش گرفته‌اند به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

ورزش تودی: مسابقه حمل همسر مسابقه‌ای است که مردان شرکت کننده در مسابقه در حالی که همسران خود را به دوش گرفته‌اند به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. پیروز این مسابقه کسی است که در سریعترین زمان و با عبور از موانع در مسیری به طول ۲۵۰ متر زن را حمل کند. مردان می‌توانند هر زن بالای ۱۶ سال را به عنوان همسر نمادین حمل کنند. نوع حمل زن در این مسابقات با توجه به محل برگزاری مسابقات متفاوت است. در برخی موارد زنان بر پشت مرد سوار می‌شوند ولی در نمونه استونیایی این رقابت، زن در حالیکه واژگون شده‌است پاهایش برروی شانه رقابت دهنده قرار می‌گیرد. در این مسابقه موانعی مثل تله‌های شنی، مسیرهای ماسه‌ای، چاله‌های آب و گل در طول مسیر وجود دارد.

در این مسابقه که هر سال برگزار می‌شود مردان باید همسرشان را حمل کنند. به برنده یک گوشی موبایل و به اندازه وزن همسرش نوشیدنی داده می‌شود.

%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1

تاریخچه جالب شکل‌گیری این مسابقات:

این مسابقات در فنلاند سرچشمه گرفته است. یک راهزن به نام “هرکو روزوو” به همراه دار و دسته‌اش در حایی نزدیک به تعدادی از روستاهای فنلاند زندگی می‌کرده که آسیب زیادی هم به روستاهای اطراف می‌زده است. اعضای باند هرکو علاوه بر سرقت اشیای قیمتی، مواد غذایی و نان، زنان روستا را نیز به سرقت می‌بردند تا به همسری خود درآورند. آنها زنان را روی دوش خود حمل می‌کردند و مسیر زیادی را به سرعت به سمت محل اختفای خود می‌بردند. البته بسیاری معتقدند این تنها در حد یک فرضیه است که “عمل سرقت همسر” با کمی تغییر نام در حال حاضر به مسابقه‌ای جذاب با نام “حمل همسر” تبدیل شده باشد. اما این نزدیک ترین فرضیه به علت ایجاد چنین مسابقه‌ای است.

%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1-jpg1

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *