پیکه در مقابل رونالدو ایستاد

مدافع بارسلونا معتقد است از سال ۲۰۰۹ باید تمامی توپ های طلا به مسی اهدا می شد.

ورزش تودی: لیونل مسی از سال ۲۰۰۹ که آغاز افتخارآفرینی بارسایی‌ها با هدایت گواردیولا بود تا به امروز پنج بار توپ طلا را برده است و رکورددار کسب مهمترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال محسوب می‌شود. او دو سال هم این جایزه را در دست رقیب پرتغالی‌‌اش کریستیانو رونالدو دیده (۲۰۱۳ و ۲۰۱۴)، اتفاقی که به نظر جرارد پیکه نباید رخ می‌داد.

پیکه معتقد است که از سال ۲۰۰۹ تا کنون مسی شایسته‌ترین گزینه برای کسب توپ طلا بوده و باید تمامی توپ‌ها را در این هفت سال از آن خودش می‌کرد.

مدافع میانی بارسا در صفحه توئیتر خود درباره هم‌تیمی آرژانتینی‌اش که امسال هم نامش در فهرست نامزدهای کسب توپ طلا و نیز جایزه بهترین بازیکن فیفا قرار دارد، نوشته است: «اگر توپ طلا هر سال به کسی که واقعاً بهترین بازیکن دنیاست داده می‌شد، لیونل مسی از سال ۲۰۰۹ تا الان باید هر سال آن را می‌برد. مسی در سطحی دیگر بازی می‌کند.»

توئیت پیکه بدون شک می‌تواند اشاره‌ای غیرمستقیم به عدم صلاحیت کریستیانو رونالدو برای کسب توپ طلای سال ۲۰۱۶ باشد، کسی که به اعتقاد برخی رسانه‌ها به سبب قهرمانی‌های فصل گذشته‌اش در لیگ قهرمانان اروپا و نیز یورو ۲۰۱۶ مهم‌ترین نامزد کسب این جایزه است.

دکمه اشتراک گذاری تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *